آموزش وردپرس

آموزش بروزرسانی آدرس ها پس از انتقال وب سایت وردپرس

آیا شما هم به دنبال راه حلی برای بروزرسانی  آدرس های قدیمی وب سایت خود پس از انتقال هستید؟

این روش ممکن است کمی زمان بر باشد که بخواهید آدرس ها را تک به تک بروزرسانی کنید. اما خوشبختانه راهی سریع برای اینکار وجود دارد.

در این مقاله از کانی تمز قصد داریم تا به شما روشی بسیار ساده جهت بروزرسانی آدرس های قدیمی پس از انتقال وب سایت وردپرسی را آموزش دهیم.

چرا و چه موقع ما نیاز به بروزرسانی آدرس ها داریم؟

فرض کنیم که ما وب سایت وردپرسی‌مان را به یک دامنه جدید انتقال داده ایم. حال می توانیم از طریق تنظیمات وردپرس، آدرس دامنه جدید را ویرایش کنیم:

با این حال، تغییر آدرس دامنه در تنظیمات عمومی نمی تواند تمامی آدرس های قدیمی وب سایت را تغییر دهد. به طور مثال لینک هایی که در صفحات و مطالب قرار داده ایم یا لینک تصاویری که در دامنه قدیمی، آپلود کرده ایم.

بروزرسانی تمامی این لینک ها همانطور که گفتیم می تواند بسیار زمان بر باشد اما روشی آسان برای بروزرسانی تمامی لینک های قدیمی وجود دارد که در ادامه آن را برررسی می کنیم.

بروزرسانی آدرس ها پس از انتقال وب سایت

اول از همه مطمئن شوید که از وب سایتتان یک بکاپ تهیه کردید. زیرا در این پروسه ممکن است برخی مشکلات بوجود آید که نیاز داشته باشید تا از بکاپ وب سایتتان استفاده کنید.

پس از تهیه بکاپ، افزونه Velvet Blues Update URLs را در وردپرس خود نصب و فعال کنید.

پس از فعال سازی افزونه، به بخش ابزار ها >> Update URLs برای پیکربندی تنظیمات بروید.

سپس به سادگی باید در بخش Old URL آدرس قدیمی وب سایت و در بخش New URL آدرس جدید وب سایتتان را وارد کنید.

در بخش دوم نیز باید انتخاب کنید که کدام آدرس ها را می خواهید بروزرسانی کنید. به عنوان مثال آدرس های موجود در صفحات و مطالب، آدرس تصاویر، سند های مختلف و… !

پس از انتخاب گزینه های مورد نظر، بر روی Update URLs NOW کلیک کنید تا افزونه شروع به جایگزین کردن آدرس های جدید بر آدرس های قدیمی شود.

پس از اتمام عملیات، می توانید آدرس های وب سایتتان را بررسی کنید و مشاهده کنید که آدرس های جدید جایگزین آدرس های قدیمی شده اند.

آموزش وردپرس

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن