آموزش ووکامرس

غیرفعال کردن تمام درگاه های پرداخت در ووکامرس

فرض کنیم که شما فروشگاهی با ووکارس راه اندازی کرده اید، اما نمیخواهید پرداختی صورت بگیرد. چرا که هدف شما صرفا گرفتن سفارش از سمت مشتری/کاربر هست. پس تصمیم به غیرفعال کردن تمام درگاه های پرداخت در ووکامرس میگیرید.

غیرفعال کردن تمام درگاه های پرداخت

بسیاری از صاحبان فروشگاه ها، صرفا از فروشگاه خود برای دریافت سفارش از کاربر/مشتری استفاده می کنند و پرداختی ندارند. به اینصورت که مشتری سفارش خود را ثبت می کند اما یا پرداخت با ووکامرس انجام نمی گیرد و یا به کلی پرداختی صورت نمی گیرد. این کار ممکن است به هر دلیلی از سوی صاحب فروشگاه انجام شود.

غیرفعال کردن پرداخت ها در ووکامرس

خب اگر میخواهید این کار را انجام دهید، نیازی به نصب پلاگین نیست. صرفا با استفاده از کد زیر می توانید این کار را به راحتی انجام دهید. برای این کار کد زیر را در فایل functions.php قالب خود قرار دهید:

از آنجایی که این کار نیازمند ویرایش قالب است، قبل از انجام هر کاری پیشنهاد می شود که از سایت خود فایل پشتیبان تهیه کنید.


add_filter( 'woocommerce_cart_needs_payment', '__return_false' );

 

بعد از اینکه کد بالا را در سایت خود قرار دادید، می توانید به صفحه پرداخت در فروشگاه خود مراجعه کرده و مشاهده کنید که دیگر دکمه پرداخت وجود نداشته و کاربر بعد از اتمام خرید و ثبت مشخصات، سفارش خود را بدون هیچ پرداختی در فروشگاه ثبت می کند.

 

امیدواریم این مقاله مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد، در صورتیکه سوالی در رابطه با کد بالا داشتید می توانید آن را در قسمت دیدگاه ها در پایین همین پست مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط تیم آموزشگاه وردپرس wpjoomla پاسخ داده شود.

آموزش وردپرس

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن