سئو

“rel=”noopener چیست و چه کاربردی دارد ؟

“rel=”noopener چیست و چه کاربردی دارد ؟

noopener چیست | دراین مقاله سعی داریم به بررسی اینکه این تگ چیست و چگونه بر وب سایت شما تاثیر می گذارد بپردازیم .

در واقع noopener یک ویژگی HTML است که به تمام لینک های وردپرس که برای باز کردن در برگه ی جدید مرورگر انتخاب شده اند اضافه شده است .

این قابلیت در وردپرس موجود است و به صورت پیشفرض روی تمام لینک های شما فعال می باشد ! این ویژگی در وردپرس به وجود آمده تا ازیک آسیب امنیتی که توسط وب سایت های مخرب مورد استفاده قرار می گیرد جلوگیری کند .

“rel=”noopener چگونه از یک آسیب امنیتی جلوگیری می کند ؟

اگر شما به یک وب سایت خارجی که تحت‌ تاثیر کدمخرب قرارگرفته لینک دهید ، آنگاه وب سایت می‌تواند از ویژگی window.opener استفاده کند تا صفحه اصلی (وب سایت شما) را تغییر داده ، اطلاعات را به سرقت ببرد و کد مخرب را منتشر کند .

اضافه کردن این رابطه ، مانع از استفاده از این ویژگی جاوا اسکریپت می‌شود و به همین ترتیب ، این خصوصیت از انتقال اطلاعات به زبانه جدید جلوگیری می‌کند .
هنگامی که یک پیوند را اضافه می کنید و «باز کردن در برگه جدید» را انتخاب میکنید ، وردپرس “rel =”noopener  و “rel = “noreferrer را به کد پیوند اضافه میکند .

آیا ویژگی “rel =”noopener بر روی سئو وردپرس تاثیر می گذارد ؟

noopener چیست

در حقیقت این ویژگی امنیت وردپرس را بهبود می بخشد و بر خلاف تصور بسیاری از کاربران روی سئو کلی سایت  و عملکرد وردپرس تاثیری ندارد .

تفاوت بین noopener و nofollow در چیست ؟

این دو تگ بر خلاف تصور خیلی از افراد هیچ ربطی به هم ندارند و کاملا مجزا از هم عمل می کنند .
خصوصیت noopener مانع از هک شدن وب سایت شما می شود و امنیت wordpress را بهبود می بخشد در حالی که خصوصیت nofollow مانع از انتقال خصوصیات مثبت سئو سایت شما به سایتی که لینک داده اید می گردد .

آموزش وردپرس

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن